Odoo Developer - Python

Timisoara, Romania

NextERP România SRL oferă servicii de consultanta, implementare și administrare a soluțiilor integrate pentru afaceri.

Scurt rezumat al job-ului:

Un programator stabilit în Timișoara, cu pasiune pentru Open Source și dornic să-și continue creșterea cu provocări în materie de software. Căutam oameni cinstiți, integri și responsabili. Oameni cu talent, autodidacți și cu capacitatea de a-și stabili propriile obiective și responsabilități.

Responsabilități:

Analizați cerințele clienților, proiectați și creați module pentru soluția Odoo.

Personalizare și integrare Odoo cu aplicații terțe.

Îmbunătățiți modulele, dezvoltați, migrați și configurați funcțiile și funcționalitățile compatibile cu cerințele de afaceri.

Controlul calității codului produsului și testarea unitară.

Dezvoltați documentația tehnică și manualul de utilizare (funcțional).

Cerințe:

Absolvent al unei facultati in domeniul Informatică, Informatică, Electronică sau similar.

Cunoștințe de Python.

Cunoștințe de SQL

Limba Engleză: vorbit și scris.

Constituie un avantaj:

JavaScript, HTML, CSS, XML,  XML-RPC sau JSON-RPC, Object-relational mapping (ORM), MVC architecture, Object-Oriented Design Patterns (OOP).

Cunoașterea practică a sistemelor de comerț electronic și ERP.

Aptitudini analitice și funcționale.

Cunoștințe contabile sau financiare

Ce beneficii aveţi?

Colaborare. Folosim o gamă largă de tehnologii Open-Source și contribuim la dezvoltarea lor.

Interacţiune. Clienții noștri au inclus companii din țară și din străinătate.

Munca de la distanță. Puteți lucra o zi pe saptamana de oriunde doriți, fără să pierdeți timpul ... Vă gestionați timpul singuri.

Participarea la Code Sprints.

Ce oferim?

Pachet financiar competitiv.

Birou frumos și colegi minunați.

Un mediu de lucru stimulant într-o companie de dimensiuni mici, cu perspective de dezvoltare ambițioase.

Mediu deschis la noile tehnologii.

Clienți și parteneri de afaceri de renume internațional.